Czy sprzęt ma znaczenie?

Chciałem zacząć ten wpis zupełnie inaczej. Miało tu być o tym jak to technologia kiedyś powodowała szybsze bicie serca etc. Miało tu być jak to poszedłem z ojcem do komputerowego po pierwszą maszynę i tak dalej. Ale doszedłem do wniosku, że ch… tam wiem jak to teraz jest. Nikogo w sumie nie pytałem o to czy zakup najnowszego iPada dla ich dzieciaków (w moim wieku chyba już właśnie rodziców wypadałoby o to pytać), spowodował że te siedziały kilka godzin z nieotwartym opakowanie w zaciszu pokoju, kontemplując nowy zakup.

Tak więc podaruję sobie te porównania i pisanie, że kiedyś to było i po prostu dodam, że nie znam nikogo kto w mniejszym lub większym stopniu nie kocha gadżetów.

Poniżej aktualny zestaw, który wykorzystuję na co dzień:

Hardware:

Macbook Pro 16 (2019): i9 8-CORE 2,3 Ghz, 16 GB RAM, 1 TB, Radeon Pro 5500
Często zdarza mu się odlatywać, ale ogólnie to lepszej maszyny nie znajdziesz. No chyba, że chcesz mieć klasycznego blaszaka.

UPDATE!!!!!! Macbook Pro 16 (2021): M1 Pro, 16 GB RAM, 1 TB, karty graficznej brak
Uhhhhhhh. No chyba w końcu jesteśmy blisko ideału. Nie da się jednak na nim latać ani usmażyć jajecznicy.
Cała reszta to czysta przyjemność.

Monitor iiYama Prolite 27”
Daje radę 🙂 Kiedyś jeszcze dorobię się jakiegoś wymarzonego.

iPad Air 2
Dobry do czytania internetu, grania we flippery Williamsa i to w sumie wszystko.

iPhone XS
Czasami trzeba zadzwonić do klienta.

Sennheiser GSX1000
Codziennie zastanawiam się po co kupiłem do urządzenie. I codziennie uświadamiam sobie na nowo ten fakt. Nie znajdziesz bardziej klawego pokrętła głośności. Zapewne też polepsza jakość dźwięku względem wbudowanej w macbooka karty dźwiękowej, ale nie jestem w stanie tego stwierdzić, ze względu na średnio działające uszy.

Denon D1200
Wszyscy piszą jak to Denon ma fantastyczne słuchawki, ale jak to stwierdzić? Ten konkretny model gra i wciąż słyszę tak więc chyba jest ok. Ma przyjemne dla uszu poduszeczki 😀

Logitech MX Master 3
Tak jak to już gdzieś pisałem to urządzenie nie powinno się nazywać tak jak się nazywa tylko coś jak Logitech OMG Master Infinity. Nie trafiłem w moim dość długim życiu na kawałek urządzenie, które sprawiłoby mi taką niespodziankę. Ta mysz jest stworzona do tego, żeby zająć się Twoim nadgarstkiem (może nie będę kontynuował tej myśli) … W każdym razie musisz ją mieć. Musisz!

Klawiatura Magic Keyboard
Malutka, świetnie brzmi i fajnie się klika. Jeśli planujesz zostać grafikiem to nawet nie myśl o żadnym mechanicznym g….., bo zwariujesz.

Software:

Adobe CC
Niech szlag trafi człowieka co wymyślił model subskrypcyjny. Ale w sumie kiedyś za pakiet trzeba było dać kilkanaście tysięcy.

MacOS BigSur 11.0.1
Wyjdę tu na jakiegoś fanboya, no ale nie da się napisać o jabłkowym ekosystemie za dużo złego.

Apple Mail
Nigdy, ale to przenigdy nie instaluj Outlooka, chyba, że nie zależy Ci na zdrowiu psychicznym.

Pages, Keynote
To samo tyczy się Powerpointa. Word jeszcze w sumie przejdzie.

Chrome
To chrome 😉

Spotify, Apple Music

Google Drive (a.k.a. Google One)
No i oczywiście wykup sobie chmurę.

Atom
HTML i CSS. Nie wiem dlaczego sobie to robię?! Nie wiem.

Pozostałe graty:

Vintage Leather Messenger Bag (od WP Standard)
W czymś musisz te wszystkie rzeczy nosić. A ta torba jest do tego najlepsza. Koniec pieśni.

Field Notes
Notować też musisz. No i narysować logo musisz. A umówmy się nie można zaczynać na komputerze.

Podsumowanie

Żeby ten post nie był tylko kawałkiem dziwnej historii, trzeba odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule. Może akurat jesteś osobą, która chce wystartować w tym biznesie.

A więc czy sprzęt ma znaczenie? Nieeee, na początku nie ma praktycznie żadnego. Logo jesteś w stanie zrobić na jakimkolwiek komputerze na którym odpalisz najprostszy, najlepiej darmowy program do edycji grafiki wektorowej. Nie musisz od razu kupować najlepszej maszyny. Warto najpierw sprawdzić czy to u Ciebie zagryzie.

To co jest ważne to ołówek i kawałek papieru (najlepiej w postaci jakiegoś notatnika). No i tyle. Przynajmniej na początek.